İstanbul Çocuk Aldırma Fiyatları 2018

çocuk aldırma

İstanbulda çocuk aldırma Kürtaj gebeliğin sonlandırılması işlemi, genellikle beklenmedik zamanlarda oluşan hamilelikler için çare olarak görülür

10. Haftaya kadar tespit edilen hamilelikler için kürtaj olma ihtimali bulunurken 10.haftadan sonra yasal olarak hamileliği sonlandırma hakkınız yoktur. Bu durum istisnai sağlık problemlerinin olduğu dönemler için geçerli değilken annenin hayati risk taşıdığı ya da bebeğin ağır maluliyet durumu söz konusu olduğunda doktor kontrolünde hamileliğin her döneminde gerçekleştirilebilir.

Kürtaj herkes tarafından yapılamazken uzman doktorlar tarafından ilk 10 haftaya kadar yapılması mümkündür.

Kürtaj Fiyatları her ilde talebe göre değişirken İstanbul kürtaj fiyatları da diğerleri gibi haftalar arasında değişkenlik göstermektedir.

Kimileri kürtaja başvurmadan düşüp haplarını kullanmak ister ve kimsenin hamile olduğundan dahi bilgisi olmadan bu durumdan kendi çabaları ile kurtulmayı hedefler. Fakat piyasada ve ülkemizde düşük haplarının satışı yasak olup, yurt dışından pek çok masrafı göze alarak alabildiğiniz ilaçlarla gebeliği sonlandırmak da kolay değildir.

Hem masraflı hem de riskli olan bu yöntemde ilaç kullanımının hemen ardından şiddetli bir karın ağrısı ve ardından rahimde kasılmayla birlikte yoğun kanamalar baş gösterir. Düşüğün başladığı bu süreç çoğunlukla rahimde parça kalarak tamamlandığı için tekrar kürtaja ihtiyaç duyulur. Bu yüzden mantıklı olan uzman bir doktor kontrolünde kürtaj olmaktır.

İstanbul çocuk aldırma fiyatları 2018 10. Haftaya kadar izin olan kürtajın fiyatları genellikle bu şekildedir.